Aylık Bil-Tel Küme Buluşmaları Devam Ediyor!

Bilişim sektöründe öne çıkan ve küme üyesi firmaların iş yapma potansiyeline sahip olduğu ülkelerin ele alınarak, bu ülkelere dair pazar analizlerinin paylaşıldığı Bil-Tel Küme Buluşmaları’nın dördüncüsü 20 Ekim 2021 Çarşamba günü gerçekleşti.

Güney Kore, Vietnam ve Meksika’daki bilişim sektörünün, ticari verilerin, iş yapış şekillerinin, pazardaki fırsat ve risklerin ele alındığı buluşmada, küme üyesi firmalar ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Firma iş birliklerinin ve etkileşimlerinin artmasının da hedeflendiği buluşmada, yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan eğitim hakkında bilgilendirme yapılarak, yurt dışı pazarlama faaliyetleri hakkında da görüşler paylaşıldı.

Bil-Tel Kümesi, bilişim sektörü ve ihracat odaklı olarak, her ay farklı ülkelerin pazar analizlerini küme üyesi firmalarla paylaşmaya devam edecek.

Aylık Bil-Tel Küme Buluşmaları 3. Kez Gerçekleştirildi!

Bilişim sektöründe öne çıkan ve küme üyesi firmaların iş yapma potansiyeline sahip olduğu ülkelerin ele alınarak, bu ülkelere dair pazar analizlerinin paylaşıldığı Bil-Tel Küme Buluşmaları’nın üçüncüsü 10 Ağustos 2021 Salı günü gerçekleşti.

Brezilya, ABD ve Boston’daki bilişim sektörünün, ticari verilerin, iş yapış şekillerinin, pazardaki fırsat ve risklerin ele alındığı buluşmada, küme üyesi firmalar ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Firma iş birliklerinin ve etkileşimlerinin artmasının da hedeflendiği buluşmada, yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan yurt dışı pazarlama faaliyetleri hakkında da görüşler paylaşıldı.

Bilkent CYBERPARK Kanada’ya Sanal Ticaret Heyeti Gerçekleştirdi!

Bilkent CYBERPARK, bilişim alanında düzenlemiş olduğu ikinci sanal ticaret heyetini 7-11 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi. “Kanada Sanal Ticaret Heyeti”ni Kanada’daki iş partneri Oppsense Inc. ile gerçekleştiren CYBERPARK; katılımcı firmaları Kanada’da yer alan potansiyel müşterileri ve stratejik iş ortakları ile bir araya getirdi.

7 Haziran 2021 Pazartesi günü Toronto Ticaret Ataşesi Mehmet Ekizoğlu ve Kanada-Türkiye İş Konseyi Yöneticisi Mike Ward’ın açılış konuşmaları ve NU Professional Corporation Genel Müdürü Nilgün Uzunhasanoğlu’nun “Kanada’da Şirket Kurulumu” ile ilgili bilgilendirmesi ile başlayan toplantı, birebir online görüşmeler ile devam etti. 5 gün süren heyette, Bilkent CYBERPARK’ta yer alan ArkSigner, BilgeAdam, Bilişim A.Ş., BK Mobil, Datateam, Infinia, Oplog ve Simsoft firmaları; 21 Kanada firması ile ürünlerini ve süreçlerini tanıtarak potansiyel iş birlikleri gerçekleştirmek üzere bir araya geldi.

Aylık Bil-Tel Küme Buluşmaları Devam Ediyor!

Bilişim sektöründe öne çıkan ve küme üyesi firmaların iş yapma potansiyeline sahip olduğu ülkelerin ele alınarak, bu ülkelere dair pazar analizlerinin paylaşıldığı Bil-Tel Küme Buluşmaları’nın ikincisi 28 Mayıs 2021 Cuma günü yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Endonezya ve Kazakistan’daki bilişim sektörünün, ticari verilerin, iş yapış şekillerinin, pazardaki fırsat ve risklerin ele alındığı buluşmada, küme üyesi firmalar ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Firma iş birliklerinin ve etkileşimlerinin artmasının da hedeflendiği buluşmada, ayrıca bu pazarlarda faaliyetleri bulunan firmalar da küme üyeleriyle kendi tecrübelerini paylaştı.

BİL-TEL Kümesi, Müşteri Edinme, Satış ve İş Geliştirme Eğitimi Düzenledi

Ticaret Bakanlığı’nın HİSER Projesi kapsamında desteklenen ve üye firmalarının uluslararası arenada rekabet gücünü ve ihracat potansiyelini artırmayı hedefleyen BİL-TEL Kümesi, yeni dönemin ilk eğitimi olan ve iki gün süren “Müşteri Edinme, Satış ve İş Geliştirme” konulu eğitimi gerçekleştirdi.

26 ve 27 Nisan 2021 tarihlerinde online olarak küme üyesi firmalara özel kurgulanan eğitim, Serkan Haşlak tarafından gerçekleştirildi.

BİL-TEL Kümesi özelinde, ihtiyaç analizi çalışması çıktıları göz önüne alınarak gerçekleştirilen eğitimde Persona ve Mesaj Üretimi, Doğru Müşteri Kanallarını Tespit Etme, Satış Hunisi Yönetimi gibi önemli konu başlıkları üzerinde duruldu. Uygulamalı olarak da işlenen konular ile birlikte katılımcılar, gerçekleştirilecek olan ticaret ve alım heyetleri öncesinde uluslararası arenada başarı yakalamalarına olanak sağlayacak önemli bilgiler edinerek; birbirleri ile de bilgi alışverişinde bulundular.

Aylık Bil-Tel Küme Buluşmaları Başladı!

Bilişim sektöründe öne çıkan ve küme üyesi firmaların iş yapma potansiyeline sahip olduğu ülkelerin ele alınarak pazar analizlerinin paylaşıldığı Bil-Tel Küme Buluşmaları’nın Japonya ve Şili pazarlarını konu alan ilki 16 Mart 2021 Salı günü yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Her ay farklı ülkelerin incelenerek,seçilen ülkelerdeki bilişim sektörünün, ticari verilerin, iş yapış şekillerinin, pazardaki fırsat ve risklerin ele alınacağı buluşmalarda küme üyesi firmalar ile bilgi alışverişinde bulunulacak. Firma iş birliklerinin ve etkileşimlerinin artması hedeflenen buluşmalarda ayrıca uluslararası pazarlarda faaliyetleri bulunan firmalar da küme üyeleriyle tecrübelerini paylaşacak.

Bil-Tel Kümesi, İhtiyaç Analizi Çalışması’nın Açılış Toplantısı’nı Gerçekleştirdi!

2014’ten beri yürütülen ve birçok başarılı projeye imza atan Bilkent CYBERPARK Bil-Tel Kümesi 2020-2023 döneminde de faaliyetlerine devam edecek. Kümenin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği İhtiyaç Analizi Çalışması’nın Açılış Toplantısı bölümü, 13 Ekim 2020 Salı günü Bil-Tel Küme üyesi 41 firmanın katılımıyla online olarak gerçekleşti. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, İnovakademi’den Gökhan Erol’un sunumuyla devam etti.

Toplantı sırasında gerçekleştirilen sunumda, küme üyesi firmalar öncelikle küme üyeliği ile destek almaya hak kazandıkları T.C. Ticaret Bakanlığı’nın HİSER projesi ve destekleri hakkında bilgilendirilerek; ihtiyaç analizi metodolojisi, uygulama süreci ve hedeflenen çıktılar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldu.

Kümelenme faaliyetinin ilk adımı olan ve 1 ay sürmesi planlanan ihtiyaç analizi çalışması süresince firmalar ile birebir görüşülerek, firmaların detaylı analizleri yapılacak. Firmalar, teknolojik ve insan kaynakları yetkinlikleri, pazardaki konumları, tedarik zinciri uygulamaları ve satış/pazarlama yeterliliği gibi çeşitli başlıklarda ayrıntılı olarak değerlendirilecek. Bu ayrıntılı değerlendirme ile birlikte, firmaların ve Bil-Tel Kümesi’nin uluslararası arenada rekabet gücünün arttırabilmesi için ihtiyaçları tespit edilecek.

Firmalar ile birebir yapılacak görüşmeler sonrasında firma özelinde ve küme genelinde detaylı bir rapor hazırlanacak. Küme firmaları bu raporda tespit edilen ihtiyaçlara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri alarak, çalışma sonucunda belirlenen hedef pazarlarda yurtdışı pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirebilecek.  

Gürcistan-Türkiye İş Forumu’nun İkincisi Gerçekleştirildi!

Bilkent CYBERPARK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Gürcistan-Türkiye İş Forumu” 10-12 Aralık 2019 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirildi.

Bilgi teknolojileri, siber güvenlik, savunma ve telekomünikasyon gibi alanlarda faaliyet gösteren 12 Türk ve 14 Gürcü firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştirilen iş forumunda iki ülke arasında potansiyel iş birlikleri yaratılması için firma ziyaretleri ve 70’in üzerinde birebir (B2B) görüşme gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında Gürcistan’dan Georgian Telecommunication ve Türkiye’den Privia Security firmaları arasında siber güvenlik alanında iş birliği sözleşmesi de imzalandı. 

Gürcistan-Türkiye İş Forumu Düzenlendi!

Bilkent CYBERPARK, firmaların uluslararası pazarlarda doğru kişi ve kurumlarla bir araya gelmelerini sağlamak amacı ile Tiflis’te 25-28 Haziran 2019 tarihinde Türkiye & Gürcistan İş Forumu’nu gerçekleştirdi.

İki ülke arasındaki ticaret hacmine katkı sağlaması hedeflenen Türkiye & Gürcistan İş Forumu’na, bilişim, telekomünikasyon ve savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren 9 firma katılım sağladı. İş forumu kapsamında Gürcistan’da şirketleşme, vergilendirme, hukuki ve finansal süreçler hakkında bilgilendirme toplantılarına katılan firmalar Gürcistan eko sistemini de yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

Bölge dinamikleri hakkında bilgi edinen firmalar sonrasında kendi talepleri doğrultusunda oluşturulan birebir görüşmelerde Gürcistan kamu kurum ve kuruluşları ve savunma, finans, telekom ve ulaştırma sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar ile bir araya gelerek iş birliği oluşturma fırsatı yakaladılar. Uluslararasılaşmaya yönelik hedefleri doğrultusunda çok önemli adımlar atan ve bağlantılar kuran firmalar, programı Gürcistan Teknopark’ı ziyaret ederek sonlandırdı.

Bilkent CYBERPARK Bil-Tel Kümesi Dünyanın En Büyük Teknoloji Fuarında!

Bilkent CYBERPARK, ABD’nin Las Vegas kentinde 155 ülkeden 4500 şirketin katılımı ile gerçekleşen ve dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak kabul edilen Consumer Electronic Show’a Bil-Tel Küme üyesi firmalarıyla birlikte katılım gösterdi.

8-11 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşen teknoloji fuarına Bil-Tel Küme üyesi firmalardan Bimetri, Ce Postive, Datamed, Dusoft, Innology, OBSS, Reysaş Teknoloji, T2 Yazılım ve Zeg Teknoloji katıldı. Katılımcı firmalar dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından takip etme şansı yakalarken Amerika ve farklı ülkelerden gelen potansiyel müşteri ve iş partnerleriyle de bir araya geldi. Ek olarak firmalar Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Blockchain gibi güncel teknolojilerdeki son gelişmelerin tartışıldığı panel ve konferanslara da katılım gösterdi.

Fuar öncesi 1 gün süreyle Los Angeles’ta temaslarda bulunan kafile, Amerika ve bölgede iş kurma, devlet destekleri, hukuki ve vergisel konular hakkında bilgilendirme toplantılarına katıldı. Dünyaca ünlü teknoloji firmaları ve uluslararası yatırımcılarla da bir araya gelen Bil-Tel Küme üyesi firmalar, ihracat ve uluslararasılaşma konularında atacakları somut adımlar hakkında önemli ipuçları edindi.

Oldukça verimli ve keyifli geçen heyetin ardından küme üyesi firmalar önemli bağlantılar ve dünyadaki en yeni teknolojiler hakkında bilgi edinerek yurda döndü.

İngiltere Çıkarması!

Bilkent CYBERPARK, Ekonomi Bakanlığı’nın Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında ve QEC organizatörlüğünde,Türkiye - İngiltere Ticaret Heyeti gerçekleştirdi. Etkinliğe, Türkiye bilişim ekosisteminden 6Kare, Haritaevi, İnosas, Pegasus, OBSS, Solid-ICT, Agem, Miron, Seozeo ve Softtech olmak üzere toplamda 10 firma katılım sağladı.

Ekonomi Bakanlığı’nın 2016-2017 Dönemi Öncelikli Ülkeler listesinde bulunan İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilen London Tech Week 2017’nin resmi etkinliklerinden biri olan İngiltere Türkiye İş Forumu, Londra Ticaret Müşaviri Süleyman Aytuğ Göksu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Etkinliğin ilk gününde 10 katılımcı firma, İngiliz potansiyel partnerleriyle toplamda 100’ün üzerinde birebir görüşmeler yaparak, yazılım ve donanım ihracı konusunda temaslarda bulundu.

İngiltere’nin özellikle kurumsal yazılımlar, büyük veri uygulamaları, e-devlet çözümleri, makineler arası iletişim çözümleri gibi alanlarda eksiklerini analiz eden firmalar, bu başlıklarda İngiliz partnerleriyle birlikte çalışma olanaklarını E&Y, Barclays, Leonardo gibi büyük oyuncaların da yer aldığı etkinlikte değerlendirdi.

Etkinliğin ikinci gününde katılımcı firmalar, global bir muhasebe ve hukuk firması olan Alliott Group tarafından İngiltere’de iş kurma süreçlerinin anlatıldığı seminere katılım sağladı. Ardından London Tech Week 2017 IOT Summit’e katılan firmalar, nesnelerin interneti üzerine çalışan Avrupalı teknoloji firmaları ve ürünlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

İhracat Networking Toplantısı CYBERPARK’ta Gerçekleşti!

Bilkent CYBERPARK BT İhracat Grubu iş birliğinde ‘İhracat Networking Toplantısı" 21 Şubat 2017 Salı günü Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin açılış konuşmasıyla başlayıp sırasıyla ODTÜ Teknokent Direktörü Tolga Özpolat , Telenity CEO’su İlhan Bağören , BT İhracat Grubu Kurucusu Mustafa Kuğu ve Kamu Teknoloji Platformu Başkanı Erdem Akçıl konuşmalarıyla devam etti. Sektör paydaşlarının bir araya gelerek hem networking imkanı bulduğu hem de uluslararası deneyimlerini paylaştığı etkinlikte, Bilişim ve Telekomünikasyon firmalarının etkinliğe ilgisi yüksekti.

Türkiye’nin Lider Firmaları Malezya’da!

Bilkent CYBERPARK ve ODTÜ Teknokent işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye-Malezya İş Forumu, 17-18 Ağustos 2016 tarihlerinde Kuala Lumpur’da Türk ve Malezyalı firmaların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Türkiye’nin önde gelen iki teknokenti CYBERPARK ve ODTÜ Teknokent; bünyelerinde yerleşik, ‘Savunma” ve “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar için güçlerini birleştirerek Malezya’da bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirdiler.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca öncelikli ülkeler listesinde bulunan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilen etkinlikte, Türk firmalar, özellikle siber güvenlik, telekom, büyük veri uygulamaları, e-devlet çözümleri, makinalar arası iletişim (m2m) çözümleri ile birlikte savunma sanayii çözümleri gibi alanlarda Malezyalı şirketler ile birebir görüşmeler yaptılar.

ASELSAN, HAVELSAN, ARGELA, STM, ASPİLSAN gibi savunma ve ICTERRA, BAŞARSOFT, DARKBLUE, BİLİŞİM A.Ş, C.B.K. SOFT, İNOSAS, OMEGABIGDATA, ADMONGREL ve DİRİSOFT gibi bilişim alanında lider toplam 14 Türk firmasının katıldığı heyete, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey ve T.C Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre eşlik ederek açılış konuşmalarını yaptılar.

T.C. Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu ve Ticaret Başmüşaviri Refik Özgür’ün katıldığı forumda, Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Odası (MICCI) Başkanı Datuk Wira Jalilah Baba ve Malezya Dijital Ekonomi Kurumu (MDEC) Başkanı Dato’ Ng Wan Peng de söz aldılar.

Ekonomi Bakanlığı’nın ihracat odakları destekleri kapsamında, Türk firmaların uluslararası alanda rekabet edebilirliğini güçlendirmek amacıyla önemli katkı sağladığı Ticaret Heyeti Programı sonrasında firmalar şimdiden ikinci tur görüşmeler için sözleştiler. 

Etiyopya-Türkiye İş Forumu Etiyopya’da Büyük Bir Başarıyla Gerçekleşti!

Türkiye’nin önde gelen teknoparklarından Bilkent CYBERPARK, uluslararası arenada başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bilkent CYBERPARK’ın yaklaşık bir yıldır yakından takip ettiği Etiyopya’da 9 -10 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Ethio-Turkish Business Forum “ICT and Defense”, Türk ve Etiyopyalı birçok firma, kurum ve kuruluşu bir araya getirdi.

Açılışını Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Canan Çakmakcı, T.C. Ekonomi Bakanlığı Addis Ababa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Zülfikar Kılıç, Etiyopya Sektörler Birliği (ECSA) Başkanı GebreHiwot G. Egziabher, BTK Başkanı Tayfun Acarer ve Etiyopya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanı Peter Gatkuoth Gey’in yaptığı İş Forumuna ülke çapında büyük ilgi gösterildi

Türkiye’den aralarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Türk Eximbank gibi kamu kurumları ile bilişim ve savunma alanlarda faaliyet gösteren birçok firma temsilcisinin yer aldığı 40 kişilik heyet Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da oldukça başarılı temaslarda bulundu. Sheraton Otel’de gerçekleştirilen İş Forumu boyunca Türk firmalar bilişim ve savunma sektörleri başta olmak üzere pek çok Etiyopyalı firma, kurum ve kuruluşla görüştü. Etiyopya Savunma Bakanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Ethio Telecom, METEC ve başlıca bankalar temas kurulan kurum ve kuruluşlardan bazıları oldu. Sivil projeler için otelde düzenlenen birebir görüşmelerin yanı sıra, savunma sanayi kuruluşları Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Başkanlığı gibi ilgili kurumları yerinde ziyaret ederek kendilerini ve projelerini tanıtma, kurumların ise bu doğrultudaki ihtiyaçlarını dinleme imkanı buldular.

BİL-TEL Kümesi Türk Cumhuriyetleri Pazarına Adım Attı!

2014 yılı başında Bilkent CYBERPARK’ta 26 firma ile kurulan Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi, Orta Doğu’nun kalbi Dubai’de yapılan GITEX 2014 Fuarı’na katıldıktan sonra bu defa da Türk Cumhuriyetleri’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nde (BİT) en büyüğü olarak bilinen BAKUTEL 2014 Fuarı’ndaydı.

Dolu dolu bir ticaret heyeti gerçekleştiren Cyberpark BİL-TEL Kümesi, Bakü programının ilk gününde T.C. Bakü Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’ni ziyaret etti. Bakü Baş Müşaviri Hüseyin Necip Yavuz ve Bakü Müşaviri Cengiz Türkay tarafından ağırlanan heyet, Bakü programına faydalı bilgilerle başladı. İlerleyen günlerde BAKUTEL 2014 Fuarı’nda ikili görüşmeler yapan Cyberpark BİL-TEL Kümesi firmaları, Ericsson Bölge Müdürü Oğuz Pardun tarafından ağırlandı. Azerbaycan’daki Bilişim sektörü ile ilgili bilgiler alan firmalar programa Azerbaycan-Türkiye Yüksek Teknolojiler Forumu’na katılım sağlayarak devam etti.

Heyetin son günü de iki ülkenin iş adamları derneklerini ziyaretlerle başladı. Ziyaretlerin ilk durağı Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti (TÜSİAB) oldu. TÜSİAB yöneticileri ve üyeleri tarafından ağırlanan Cyberpark BİL-TEL Kümesi firmaları sektöre özgü bilgiler alarak TÜSİAB üyeleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Heyetin son durağı ise Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği (ATİB)’ydi. Cyberpark BİL-TEL Kümesi, ATİB yetkilileri ve Azerbaycan’da faaliyet gösteren farklı firmaların yöneticileri ile görüşme fırsatı bularak Ankara’ya döndü.

Cyberpark BİL-TEL Kümesi 4 günlük ziyareti boyunca Azerbaycan’ın telekom sektörü devleri olan Azercell, Nar Mobile ve Bakcell başta olmak üzere pek çok yerli ve yabancı firma ile yakın temaslarda bulundu. Katılımcı firmalar, ortak dil ve kültür avantajını da göz önünde bulundurarak Azerbaycan pazarında Türk firmaların büyük şansı olduğunu belirttiler. 

BİL-TEL Kümesi GITEX 2014 Fuarına Çıkartma Yaptı!

Bilkent CYBERPARK’ın çiçeği burnunda Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi 12-16 Ekim 2014 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen GITEX 2014 Teknoloji Haftasına 14 firma ile katıldı.

Cyberpark BİL-TEL Kümesi; Her yıl Ekim ayında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin Dubai Emirliğinde gerçekleştirilen Orta Doğu’nun en büyük Bilişim ve İletişim Teknolojileri (BİT) Fuarı olan ve geçtiğimiz yıl 4000’e yakın stant ve 140.000 üzerine ziyaretçi katılımı ile gerçekleşen GITEX’e 14 Cyberpark firması ile birlikte T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan Muhammed Emin TORUNOĞLU, Bilkent Cyberpark yönetiminden Faruk İNALTEKİN eşlik etti.

Fuar boyunca Cloud Confex, Big Data ve Digital Strategies gibi konularda dünya çapında profesyonellerin konuşmacı olduğu konferans, forum ve networking etkinliklerine katılan ve iş ağları kuran BİL-TEL Kümesi firmaları, ziyaret ve B2B ikili görüşmeler de gerçekleştirerek satın almacı şirket, kurum ve kuruluşlarla çok sayıda görüşme yaptı.

Temaslarına Dubai ve BAE’nin BİT sektöründe en gelişmiş serbest bölgesi Dubai Internet City (DIC) ziyareti ile devam eden Cyberpark BİL-TEL Kümesi, Dubai Ticaret Ataşesi Serdar KUMBARACI’yı da makamında ziyaret ederek pazar ile ilgili bilgi ve stratejiler edindi.

Bilkent CYBERPARK Uluslararası Alanda Hız Kesmiyor!

Almanya'nın Hannover kentinde her yıl düzenlenen ve bilişim sektöründe Dünya’nın en büyük fuarı olarak kabul edilen Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı’na Bilkent Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon ( BİL-TEL) Kümesi 8 firmasıyla katılım sağladı. Nesnelerin İnterneti, Bulut Bilişim Büyük Veri gibi konularda yüzlerce konferans ve panelin düzenlendiği fuarda, son teknolojileri ve yenilikleri takip etme şansı bulan BİL-TEL Kümesi firmaları, B2B ikili görüşmeler yaparken birçok şirket, kurum ve kuruluşa ziyaret gerçekleştirdi.

Hannover'de 5 gün süren temasları boyunca önemli kontaklarla görüşme imkanı bulan BİL-TEL Kümesi firmaları ilk olarak Hannover Ticaret Ateşesi M. Kudret Ceran’ı ziyaret etti. Ceran, CeBIT Fuarı’nın en önemli konularından biri olan ve bilgi teknolojileriyle akıllı üretimi destekleyen Endustri 4.0’ın Almanya nezdineki önemi hakkında küme firmalarına bilgi verdi ve bu konuda Türk-Alman iş birliğinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Fuarın 3. Günü Almanya’da büyük başarılara imza atan Prof.Dr. Kemal ÇEVİK’in Bielefeld’te bulunan SC Electronic isimli firmasına ziyaret gerçekleştirildi. Tüm gün süren tesis ziyareti kapsamında küme firmaları önemli kazanımlar edindi.

Temaslarına Hannover Sanayi ve Ticaret Odası ve Hannover Avrupalı Türk İş Adamları Birliği’ni de ziyaret ederek devam eden katılımcılar Almanya pazarının güncel durumu, potansiyel iş birlikleri gibi konularda kritik bilgiler edinirken, küme firmaları da uluslararası bağlantı sağlayacak kurumlara kendilerini tanıtma imkanı buldu.

© Tüm Hakları Saklıdır Bilkent CYBERPARK - KVKK Aydınlatma Metni

Page was built with Mobirise